Tiekamies atkal šovasar – 16. jūnijā!

Viss plūst, viss mainās – izņemot mūsu plānus ik gadu Blūma dienā 🙂 Šoreiz aicināsim Jūs pievienoties literāri pētnieciska ietvara aktivitātēm Rīgas Latviešu biedrības namā – Rīgā, Merķeļa ielā 13.

Pasākums notiks zālē ar nosaukumu LĪGO, atgādinot par tobrīd jau pavisam tuvo Jāņu dienu. Un kā allaž sazvērnieciski varam pačukstēt, ka neformālajā daļā būs viesi, kas palīdzēs mums noskaņoties uz šīs vasaras lielāko kultūras dzīves notikumu – Vispārējiem dziesmu un deju svētkiem! Taču par to pagaidām kuš…

Vakara centrālā tēma būs paralēļu un atšķirīgā meklējumi īru un latviešu modernistu darbos, kur īru pusi “pārstāvēs” Džeimss Džoiss (1882-1941), bet latviešu – mūsu pašu modernists Jānis Ezeriņš (1891-1924).

Dzirdēsim rakstnieka Andra Akmentiņa priekšlasījumu ‘Dialogs mīlestībā. Divu skolotāju sasauksme Džeimsa Džoisa stāstā “Mirušie” un Jāņa Ezeriņa novelē “Rūtes ķēniņš”‘.

Pats Akmentiņš ideju komentējis šādi: “Cik man zināms, Ezeriņu ar Džoisu nopietni salīdzināt centies nav neviens, par šo ideju jāpateicas Blūma dienai Latvijā!”

Tāpat mūs uzrunās LU profesors Andrejs Veisbergs, atgādinot un papildinot jau iepriekšējos pasākumos skatīto tēmu – ‘Tamāras Zālītes darbi. Nepieminamais “Uliss” universitātē’, kā arī tulkotāja Ieva Lešinska-Geibere, kura iepazīstinās ar jaunu fragmentu no viņas veicamā “Ulisa” tulkojuma.

Pārējā informācija vēl sekos!

☘️ ☘️ ☘️
Bloomsday jeb 16. jūnijs ir diena, kad risinās Džoisa romāna “Uliss” darbība, kuras galvenais varonis ir Leopolds Blūms. Šajā datumā 2020. gadā organizējām "Ulisam" veltītu konferenci un stilizētu Blūma dienas pastaigu Rīgā. Aicinām mūsu turpmāko pasākumu iecerēm sekot FACEBOOK!

Leave a Comment