Blūma dienas konference 2022. gadā

Runā, ka atkārtošana esot zināšanu māte 🙂

Tāpēc atkārtosim arī mēs: kā katru gadu, arī šī gada Blūma dienā jeb 16. jūnijā notiks “Bloomsday Latvia” rīkots pasākums – un  šoreiz mūs viesos uzņems Latvijas Nacionālā bibliotēka!

Organizējam klātienes sarunu par literatūrzinātnieces Tamāras Zālītes dzīves gājumu un devumu Latvijas kultūrai, kuru viņa sniegusi, padomju gados izglītojot studentus par moderno ārzemju literatūru un tulkojot uz angļu valodu latviešu literātu darbus. Ar priekšlasījumu par šo tēmu uzstāsies diplomāte Maira Mora.

Tāpat atkal runāsim arī par šobrīd topošo jauno Džoisa “Ulisa” variantu latviešu valodā, kuru rada publiciste un tulkotāja Ieva Lešinska-Geibere.

Pasākuma norise paredzēta 16. jūnija vakarā LNB jumta kores telpā, sākot no plkst. 18:15. Tomēr interesentus aicinām pulcēties jau pusstundu agrāk bibliotēkas foajē, lai kopīgi apmeklētu humanitāro zinātņu lasītavas ekspozīciju, kas veltīta Džeimsam Džoisam un Dzintaram Sodumam.

Sīkāka informācija – un pieteikšanās dalībai pasākumā:

bloomsdaylatvia@gmail.com;

pasākuma plānotā dienaskārtība – bloomsday.lv/2022-gads.

☘️ ☘️ ☘️
Bloomsday jeb 16. jūnijs ir diena, kad risinās Džoisa romāna “Uliss” darbība, kuras galvenais varonis ir Leopolds Blūms. Šajā datumā 2020. gadā organizējām "Ulisam" veltītu konferenci un stilizētu Blūma dienas pastaigu Rīgā. Aicinām mūsu turpmāko pasākumu iecerēm sekot FACEBOOK!

Leave a Comment