Brīvdienas īriski-latviskās noskaņās (foto)

Sveiciens kolēģiem no mūsu iniciatīvas galvenā trieciennieka – Īrijas kultūras centra vadītāja Ata Lejiņa 🙂

“Viņsestdien pie sevis lauku mājās Jaunjelgavā pulcēju dažus draugus – īru kultūras cienītājus,” raksta Atis savā mājaslapā. “Starp tiem arī cīņubiedrus, ar kuriem kopā jau vairākkārt Latvijā veidota Blūma diena īru dižgara Džeimsa Džoisa piemiņai un līdzīgi pasākumi.

Vispirms viesus izvadāju nelielā ekskursijā pa pilsētu – bijām gan pie slavenā lauvas, gan Latvijas pirmā satiksmes ministra Teodora Hermanovska pieminekļa pakājē, tāpat apmeklējām Jaunjelgavas ebreju kapus un vācu karavīru apbedījuma vietu (abās vietās aizdedzināju pa piemiņas svecei).

Ekskursijas noslēgumā devāmies mājup, kur pēc gardām pusdienām runājām par jauniem kultūras projektiem nākotnē (pagaidām noslēpums, bet gan jau drīz uzzināsiet arī to!), kā arī klausījāmies un dziedājām īru dziesmas. Ceru, ka drīz varēšu parādīt Jums arī kādu video 🙂 Bet pagaidām daži foto!”

☘️ ☘️ ☘️
Bloomsday jeb 16. jūnijs ir diena, kad risinās Džoisa romāna “Uliss” darbība, kuras galvenais varonis ir Leopolds Blūms. Šajā datumā 2020. gadā organizējām "Ulisam" veltītu konferenci un stilizētu Blūma dienas pastaigu Rīgā. Aicinām mūsu turpmāko pasākumu iecerēm sekot FACEBOOK!

Leave a Comment