Saistīti pasākumi Latvijā

Kā izrādās, iepriekšējos gados Latvijā ir jau bijuši mēģinājumi pieminēt Džeimsu Džoisu un viņa “Ulisu” – tiesa, par to saglabājies gana maz liecību, kuras pārsvarā zina tikai tēmas adepti. Mēs laika gaitā mēģināsim apkopot pieejamo informāciju un to parādīt interesentiem arī šajā lapā.

Piemēram, 2008. gadā mūsu konferences dalībnieks Artūrs Hansons piedalījies “Ulisa” vēlākā izdevēja – “Liepnieks & Rītups” pasākumā (sadarbībā ar Īrijas vēstniecību) ar darba lasījumiem aktieru izpildījumā un nelielā pastaigā pa Rīgu.

Savukārt 2012. gadā – tieši 16. tika atklāta izstāde „Sodums. Uliss. Vīrieša ceļojums”, kura pamatu veidoja rakstnieces Noras Ikstenas un Valērija Belokoņa īpašumā esošais latviešu rakstnieka un “Ulisa” pirmā tulkotāja latviešu valodā Dzintara Soduma arhīvs. 

Salīdzinoši nesen, 2019. gada rudenī mūsu pirmās konferences dalībniece – dzejniece Krista Anna Belševica sadarbībā ar rakstnieci Noru Ikstenu organizēja Dzintaram Sodumam veltītu pasākumu “Sodum, es tevi izaicinu!”, kurā tika atklāta arī grāmata par šo nopelniem bagāto tulkotāju. Tajā piedalījās astoņi latviešu jaunie dzejnieki – Lāsma Olte, Kaspars Zalāns, Kor Mak, Raimonds Ķirķis, Elvīra Bloma, Ausma Perons, Marija Luīze Meļķe un Rihards Ošenieks, kuri uzstājās ar saviem Soduma tekstu lasījumiem.