Viesos pie Īrijas vēstnieces

Trešdien, 9. novembrī norisinājās ļoti patīkams pasākums – Īrijas vēstniece Īmera Frīla (H. E. Ms Eimear Friel) savā Rīgas rezidencē rīkoja vakariņas par godu mūsu iniciatīvas vadītājam Atim Lejiņam.

Gandrīz neformālā gaisotnē vakariņas pārauga diskusijā par latviešu, angļu un īru valodām, dažādu tautu literatūru un tās tulkošanu, tautas dejām un dziesmām. Protams, no tā dzima ierosmes arī jaunām sadarbības idejām, par kurām noteikti vēstīsim nākotnē!

Starp citu, par jaunām ierosmēm runājot. Jūs jau zināt, ka mūsu 16. jūnija pasākumiem tematiski tiek izvēlētas arī citas centrālās personas, ne tikai Džeimss Džoiss. Nākamajam, 2023. gada pasākumam par tādu šobrīd esam iecerējuši novelistu un tulkotāju Jāni Ezeriņu (1891-1924). Arī šo domu prezentējām V. E. vēstnieces k-dzei, un viņai tā šķita interesanta. Aicinām Jūs sekot mūsu tālākajām ziņām, ja vēlaties zināt ieceres pamatojumu un iespējamās aktivitātes tās realizēšanai nākotnē.

Foto (no kreisās): Ruta Veisberga, Andrejs Veisbergs, Džerijs Šterns, V.E. Īmera Frīla, Atis Lejiņš, Vita Lejiņa, Marks Geibers, Bārbala Simsone, Ieva Lešinska-Geibere

☘️ ☘️ ☘️
Bloomsday jeb 16. jūnijs ir diena, kad risinās Džoisa romāna “Uliss” darbība, kuras galvenais varonis ir Leopolds Blūms. Šajā datumā 2020. gadā organizējām "Ulisam" veltītu konferenci un stilizētu Blūma dienas pastaigu Rīgā. Aicinām mūsu turpmāko pasākumu iecerēm sekot FACEBOOK!

Leave a Comment