Blūma dienu gaidot (foto-fantāzijas un ne tikai)

“Džoisisku” noskaņu fotogrāfijas Rīgas ielās – kā atgādinājums tam, ka Blūma diena jeb 16. jūnijs jau pavisam tuvu! 🙂

Atgādinām, ka 16. jūnija vakarā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks “Bloomsday Latvia” pasākums, kurā diplomāte Maira Mora uzstāsies ar priekšlasījumu par literatūrzinātnieces Tamāras Zālītes devumu modernās literatūras attīstībā Latvijā, bet tulkotāja un publiciste Ieva Lešinska-Geibere iepazīstinās klātesošos ar savu pēdējo gadu pieredzi, no jauna tulkojot latviešu valodā Džeimsa Džoisa “Ulisu”. Ja atceraties, mūsu pirmajā konferencē pirms 2 gadiem Ieva lasīja priekšā tā pirmo nodaļu.

Plkst. 17:45 pulcēsimies LNB 1. stāva foajē, lai kopīgi apmeklētu ekspozīciju “Uliss: divas simtgades”, kuru pavadīs humanitāro un sociālo zinātņu lasītavas eksperta uzruna. Pēc tam dosimies uz brīnišķīgām bibliotēkas telpām pašā jumta korē, kur no plkst. 18:15 ar Īrijas vēstnieces Īmeras Frīlas ievadvārdiem notiks pārējā pasākuma daļa, ietverot gan jau minētos priekšlasījumus, gan dažus radošus pārsteigumus. Noslēgums paredzēts īsi pēc plkst. 20:00.

‼️Uzstājīgi aicinām interesentus pieteikties iepriekš – bloomsdaylatvia@gmail.com, lai nevienu nepiemirstam informēt par dažādām detaļām, kas drīz vēl radīsies. Piemēram, par afterparty aktivitātēm jau ārpus LNB 🙂

☘️ ☘️ ☘️
Bloomsday jeb 16. jūnijs ir diena, kad risinās Džoisa romāna “Uliss” darbība, kuras galvenais varonis ir Leopolds Blūms. Šajā datumā 2020. gadā organizējām "Ulisam" veltītu konferenci un stilizētu Blūma dienas pastaigu Rīgā. Aicinām mūsu turpmāko pasākumu iecerēm sekot FACEBOOK!

2 Thoughts to “Blūma dienu gaidot (foto-fantāzijas un ne tikai)”

  1. Ilze Gulens

    Vai tas būtu pārāk grūti identificēt visus ļaudis ko uzrādiet fotogrāfijās? kas tie tādi un kāpēc rādiet? Varbūt tiem kas uzauguši ar šiem ļaudīm viss skaidrs bet es neesmu vienīgā kura nevienu neatpazīst.

    1. Leopolds B.

      Šķita, ka tam nav nozīmes, jo tās ir tikai fotogrāfa personīgās fantāzijas ar cilvēkiem, kas ielās lasa Džoisa grāmatas vai cenšas pēc viņa mazliet izskatīties. Pēc vārdu uzrakstīšanas Jums būtu vēl vairāk jautājumu, kas tie tādi un kāds viņiem personīgi sakars ar Bloomsday, literatūru, pasākumu u.c. Un atbilde ir – PILNĪGI NEKĀDS 🙂 Tāpēc arī netika minēts.

Leave a Comment