Tuvākās nākotnes plāni

2022. gada 16. jūnijā jeb Blūma dienā – datumā, kas labi pazīstams īru rakstnieka Džeimsa Džoisa daiļrades cienītājiem – domubiedru grupa “Bloomsday Latvia” organizē sarunu par literatūrzinātnieces Tamāras Zālītes dzīves gājumu un devumu Latvijas kultūrai, kuru viņa sniegusi, padomju gados izglītojot studentus par moderno ārzemju literatūru un tulkojot uz angļu valodu latviešu literātu darbus. Ar priekšlasījumu uzstāsies diplomāte Maira Mora.

Tāpat runāsim arī par šobrīd topošo jauno Džoisa “Ulisa” variantu latviešu valodā, kuru rada publiciste un tulkotāja Ieva Lešinska-Geibere. Pasākuma norise paredzēta 16. jūnija vakarā Latvijas Nacionālās bibliotēkas jumta kores telpā; plašāka informācija jau pavisam drīz tiks publicēta šajā pašā mājaslapā, protams.

☘️ ☘️ ☘️
Bloomsday jeb 16. jūnijs ir diena, kad risinās Džoisa romāna “Uliss” darbība, kuras galvenais varonis ir Leopolds Blūms. Šajā datumā 2020. gadā organizējām "Ulisam" veltītu konferenci un stilizētu Blūma dienas pastaigu Rīgā. Aicinām mūsu turpmāko pasākumu iecerēm sekot FACEBOOK!

Leave a Comment