Kāpēc ir jālasa Džeimsa Džoisa “Uliss”?

Blūma dienas – 16. jūnija konferences “Slepenais modernisms un Džeimss Džoiss Latvijā pirms Atmodas” paneļdiskusijas daļā saskārāmies ar jautājumu, kuru lektoriem uzdeva tulkotāja Ieva Lešinska-Geibere: kāpēc jauniem cilvēkiem mūsdienās būtu joprojām jālasa Džeimsa Džoisa literatūrzinātnieku leģendām apvītais “Uliss” 🙂

Džerijs Šterns, www.bloomsday.lv

Saistībā ar šo atcerējos kādu senāk skatītu video angļu valodā, ar kuru vēlos padalīties arī ar Jums: tā autors ir filozofijas doktors Sems Slots, kura priekšvārdi rodami vairākos “Ulisa” izdevumos Īrijā. Ieraksts veidots “TED” priekšlasījumu sērijā, un tas ir tiešām lielisks īsais iemeslu apkopojums, kamdēļ jebkuram, ne tikai jauniem cilvēkiem, ir jālasa šis Džoisa darbs.

Sems Slots savā nepilnu 6 minūšu stāstījumā paspējis ietvert ne tikai Bloomsday pieminējumu, bet arī patiešām labi aprakstījis, kāpēc “Uliss” iedvesmojis un turpina iedvesmot tūkstošiem cilvēku ikkatrā pasaules valstī.

☘️ ☘️ ☘️
Bloomsday jeb 16. jūnijs ir diena, kad risinās Džoisa romāna “Uliss” darbība, kuras galvenais varonis ir Leopolds Blūms. Šajā datumā 2020. gadā organizējām "Ulisam" veltītu konferenci un stilizētu Blūma dienas pastaigu Rīgā. Aicinām mūsu turpmāko pasākumu iecerēm sekot FACEBOOK!

Leave a Comment