2020. gada bilance

Mīļie draugi!

Kā jau tas allažiņ nākas, uz gada beigām gribas apsēsties pie galda, ievilkt elpu un rāmu garu uzskaitīt visu, kas tā laikā padarīts. Nebūsim izņēmums! 🙂

Gada pirmā puse (un vēl kāds brītiņš pirms tam) pagāja, aktīvi gatavojot 16. jūnija pasākumuDžeimsa Džoisa “Ulisam” veltīto konferenci un Blūma dienas atpūtas pasākumu. Pašiem šobrīd jau par pārsteigumu, jāatzīst – minētos darbus uzsākot, nebūt nebijām paredzējuši, cik liels izaugs šis pasākums, cik daudz interesantu iepazīšanos un jaunu ideju tas nesīs, kuras turpināt ne tikai līdz gada beigām, bet noteikti vēl arī, kā šobrīd rādās, beztermiņa periodā uz priekšu.

❄️ ❄️ ❄️

Sākotnēji šī iniciatīva radās vienam cilvēkam – sabiedriski atbildīgajam aktīvistam Atim Lejiņam, kurš ar savu dedzību drīz aizrāva vēl dažus. Pirmajā konferences iniciatīvas grupā bija jauno mediju speciālists Džerijs Šterns un profesors Andrejs Veisbergs, savukārt izklaides daļai pirmās vēsmas iezīmēja žurnālists un rakstnieks Miks Koljers.

Mazais domu skeletiņš turpināja apaugt ar miesu, un 16. jūnijā, neskatoties uz negaidītajiem (un kā mēs tobrīd naivi domājām – milzīgajiem) ierobežojumiem, kurus uzlika vīrusa pandēmija, LU Zinātņu mājā (par šo milzīgs paldies LU rektoram Indriķim Muižniekam!) notika diezgan pamatīga literātu konference, kurā bez jau minētajiem piedalījās profesors Ojārs Lāms, nopelniem bagātais rakstnieks Alberts Bels, literārais redaktors Arturs Hansons, lektore Lauma Terēze Lapa, dzejniece Krista Anna Belševica; ar muzikālu priekšnesumu uzstājās profesori Valdis un Rūta Muktupāveli.

Atbalstu pasākumam pauda arī Īrijas vēstnieks Džims Henesijs, Īrijas-Latvijas tirdzniecības kameras vadītāja Ilze Krēsliņa un (neklātienē) rakstniece Nora Ikstena. Tāpat klātesošos gaidīja pārsteigums – nolasot daļu teksta, tulkotāja Ieva Lešinska-Geibere iepazīstināja klātesošos ar topošu jauno “Ulisa” tulkojumu.

🤗 🤗 🤗

Atpūtas daļu ievadīja Miks Koljers, klātesošos no Zinātņu mājas aizvedot Blūma dienas pastaigā līdz Vecrīgai, pa ceļam apstājoties zīmīgos punktos un ļaujot uzklausīt īsus “Ulisa” fragmentu lasījumus. Pēc tās pulcējāmies īru krodziņā “Paddy Whelan’s” (paldies Edijam Bērziņam!), kur turpinājās karstas diskusijas par “Ulisu” un citām īru kultūras lietām, baudot gardu alu un vērojot īru dejas profesionāļu kolektīva – deju grupas “Ceili Rue” (vad. Rūta Kapustaite) izpildījumā.

!! 16. jūnija konferences pilns saturs pieejams Bloomsday.lv, kā arī mūsu Youtube kontā. Jā, un kā noteikti pavisam nozīmīgs notikums pēc konferences jāmin Ata Lejiņa kļūšanu par Īrijas kultūras centra jaunās valdes priekšsēdētāju. Hip-hip, urrā!

❄️ ❄️ ❄️

Kā iepriekš minēts, arī pēc tam nesēdējām, rokas klēpī salikuši. Jau pavisam drīz – 13. augustā aicinājām jauniegūtos draugus un citus interesentus atkal pulcēties īru krodziņa “Paddy Whelan’s” omulīgajā iekšpagalmā, kur norisinājās deju un dziesmu pasākums, piedaloties deju grupai “Ceili Rue”, muzikālajai grupai no Aizkraukles “Tikai tā” un Aldim Pūtelim, kurš pie DJ pults pasniedza skatītājiem īso kursu īru mūzikā 🙂 Kā mums tur jautri gāja, var apskatīt šajā video.

🎄 🎄 🎄

Drīz pēc šī sākām aicināt interesentus uz Alberta Bela romāna “Bezmiegs” angliskā tulkojuma atklāšanu 24. oktobrī – Rīgas grāmatu svētku ietvaros LNB. Tomēr, pandēmijas laika ierobežojumiem atkal pastiprinoties, šo pasākumu nācās atcelt, – vietā nolemjot 11. decembrī to veidot online pasākuma formā. Tomēr pulcēšanās ierobežojumi likteņa varā tika pastiprināti vēl vairāk, un arī to nācās atcelt. Taču mēs bijām neatrunājami 🙂 Un tā – vēl mazliet vēlāk tulkotāja Džeida Vila veiktais darbiņš tika prezentēts video un Zoom sarunu ieraksta montāžas veidā; tā, protams, apskatāma Youtube.

Īsumā tā. Bet garumā – tiekamies pasākumos un dažādās aktivitātēs 2021. gadā! 🙂

Ar cieņu
Džerijs Šterns
“Bloomsday Latvia”

🎄 PRIECĪGUS SVĒTKUS ! 🎅

☘️ ☘️ ☘️
Bloomsday jeb 16. jūnijs ir diena, kad risinās Džoisa romāna “Uliss” darbība, kuras galvenais varonis ir Leopolds Blūms. Šajā datumā 2020. gadā organizējām "Ulisam" veltītu konferenci un stilizētu Blūma dienas pastaigu Rīgā. Aicinām mūsu turpmāko pasākumu iecerēm sekot FACEBOOK!

Leave a Comment