No arhīva: “Disclaimer”

Šī bija ievadziņa mūsu mājaslapā no jūnija ieskaņas, kad teju tikko bijām uzzinājuši, ka pasākums tiešām varēs vispār notikt.

Draugi!

Pēc 9. jūnija Latvijā tiks atcelts ārkārtas stāvoklis, un tas nozīmē, ka mūsu “Blūma dienas” pasākums 16. jūnijā varēs notikt! Protams, joprojām ar ierobežojumiem, tomēr būs pieejama gan plaša telpa LU Zinātņu mājā, kur dalībniekus sasēdināt drošos attālumos, gan “Paddy Whelan’s” krodziņš neformālajai vakara daļai (kurš, starp citu, ir atvēries un gaida apmeklētājus jau tagad).

Vēl koriģējam un pielāgojam mainīgajiem apstākļiem konferences dienaskārtību, toties ir zināms, ka pasākuma mākslinieciskajā daļā mūs priecēs Latvijas izcilāko folkloras mūzikas meistaru Valda un Rūtas Muktupāvelu sniegums, kā arī īru deju studija “Ceili Rue” Rūtas Kapustaites vadībā.

https://www.youtube.com/watch?v=FJ0tX2ysqAM
https://www.youtube.com/watch?v=t42_TN1GxsY

Un nevar taču nepieminēt arī iecerēto Blūma dienas pastaigu ar “Ulisa” fragmentu deklamāciju angļu valodā, kuru vadīs literāts un žurnālists Miks Koljers!

Starp citu, ārzemju latviešu laikrakstā “Brīvā Latvija” nesen tika intervēts konferences organizators Atis Lejiņš – tieši saistībā ar 16. jūnija pasākumu.

Interesants notikums norisinājās arī viņnedēļ. Atis Lejiņš piedalījās nelielā filmēšanā, ko organizēja Īrijas vēstnieks Latvijā Džims Henesijs, un kameras priekšā īsi pastāstīja par mūsu iecerēm. Piedalījās arī aktrises Anta Aizupe un Samira Adgezalova, deklamējot citātus no “Ulisa”. Materiāls tikšot izmantots vairāku desmitu valstu kopīgā īsfilmā par Blūma dienas atzīmēšanu pasaulē, taču droši vien varēsim kādu fragmentu redzēt arī 16. jūnija pasākumā Zinātņu mājā.

UZMANĪBU! Ja pats neesat konferences spīkeru vai mākslinieku sarakstā, taču vēlaties būt klāt pasākumā, drošības labad atsūtiet savu pieteikumu uz e-pasta adresi BloomsdayLatvia@gmail.com, jo visdrīzāk arī pēc ārkārtas stāvokļa atcelšanas valstī vēl tiks saglabāti kādi pulcēšanās skaita ierobežojumi, kas mums būs jāievēro.

Tomēr labā ziņa ir tā, ka PASĀKUMS BŪS!

☘️ ☘️ ☘️
Bloomsday jeb 16. jūnijs ir diena, kad risinās Džoisa romāna “Uliss” darbība, kuras galvenais varonis ir Leopolds Blūms. Šajā datumā 2020. gadā organizējām "Ulisam" veltītu konferenci un stilizētu Blūma dienas pastaigu Rīgā. Aicinām mūsu turpmāko pasākumu iecerēm sekot FACEBOOK!

Leave a Comment