No arhīva: Info par šo lapu

Šī mājaslapa veltīta pasākumu sērijai, kuru aizsāka īru rakstnieka Džeimsa Džoisa un viņa nemirstīgā darba “Uliss” piemiņas konference Latvijā, kura norisinājās LU Akadēmiskā centra Zinātņu mājā 2020. gada 16. jūnijā – Blūma dienā.

Šajā datumā Īrijā un vairākās citās valstīs ik gadu norisinās svinīgi ielu gājieni, kuru dalībnieki tērpjas karaļa Eduarda VII laika tērpos un deklamē fragmentus no “Ulisa”. Arī mēs pēc konferences organizējām variāciju par šo – pastaigu Rīgas ielās žurnālista un literāta Mika Koljēra vadībā. Tāpat, sākot ar 8. jūniju, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā divas nedēļas bija paredzēta Džeimsam Džoisam un viņa darbu tulkojumiem veltīta ekspozīcija, taču tā diemžēl nevarēja notikt Covid-19 pandēmijas perioda ierobežojumu dēļ. Līdzīgs liktenis piemeklēja īsi pēc pasākuma dienas Jaunajā Rīgas teātrī gaidāmo pirmizrādi scenārista Matīsa Gricmaņa un režisora Pētera Krilova izrādei pēc Džeimsa Džoisa darbu motīviem.

Ieceres autors bija Atis Lejiņš, kuram talkā darbu organizēšanā sākotnēji nāca neliela rīcības komiteja: valodnieks un LU HZF profesors Andrejs Veisbergs, žurnālists un literāts Miks Koljers, sociālo mediju speciālists Džerijs Šterns; vēlāk tā apauga ar prāvu interesentu un atbalstītāju pulku.

foto © Džerijs Šterns

☘️ ☘️ ☘️
Bloomsday jeb 16. jūnijs ir diena, kad risinās Džoisa romāna “Uliss” darbība, kuras galvenais varonis ir Leopolds Blūms. Šajā datumā 2020. gadā organizējām "Ulisam" veltītu konferenci un stilizētu Blūma dienas pastaigu Rīgā. Aicinām mūsu turpmāko pasākumu iecerēm sekot FACEBOOK!

Leave a Comment